Parafia pw. św. Krzyża w Stargardzie – Kluczewie

Kościół nieustannie powierza w modlitwie zmarłych, gdyż droga do wiekuistego odpoczynku jest, dzięki Miłosierdziu Boga, zawsze otwarta. Jan Paweł II w rozważaniach na ?Anioł Pański? w listopadzie 2003 roku powiedział: ?Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba?.

Wypominki są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej księdze życia. Znaczenie wypominek jest tym większe, że podobnie jak w starożytności, tak i dzisiaj, związane są one z Eucharystią. W intencji zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych odprawiana jest Msza św.

Wypominki roczne w naszym kościele odprawiane są w I piątek miesiąca (wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, okazja do spowiedzi św., Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nowenna do Najświętszego Zbawiciela i Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych przez mieszkańców Stargardu-Kluczewa oraz Strzyżna).

Kategorie: Aktualności